Budujemy wymarzony plac zabaw

Dzieci potrafią świetnie bawić się w każdej niemal sytuacji, mając do dyspozycji choćby najzwyklejszy patyk znaleziony na spacerze. Kreatywność i wyobraźnia maluchów jest nieograniczona, warto ją jednak wspierać dostarczając ciekawych atrakcji. Wszystkie bodźce odbierane przez dzieci na palcu zabaw powinny w odpowiedni sposób wspierać ich prawidłowy rozwój. Chcąc, aby najmłodsi beztrosko spędzali czas na kreatywnej zabawie, niezbędne są wysokie standardy bezpieczeństwa.

Amortyzacja upadków

Podstawą zachowania odpowiednich standardów bezpieczeństwa na placu zabaw jest m.in. odpowiednio dobrana nawierzchnia. Bardzo dobrze w takich projektach sprawdzają się gumowe maty na plac zabaw. Są one wyjątkowo elastyczne, przez co świetnie amortyzują upadki, można stwierdzić, że tłumią energię uderzenia np. głową, co pozwala uniknąć wielu bardzo niebezpiecznych urazów, ze złamaniem kończyn i wstrząśnieniem mózgu włącznie. O odpowiednim standardzie amortyzacji informuje współczynnik upadku HIC, którym nawierzchnie gumowe powinny się charakteryzować. Istotne do określenia jakości posadzki są również wszelkie atesty i zdobyte certyfikaty.

Łatwe utrzymanie czystości

Różne nawierzchnie charakteryzują się różnym współczynnikiem bezpieczeństwa. Płyty gumowe na plac zabaw umożliwiają korzystanie z placu zabaw również podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych. Dzięki właściwemu wyprofilowaniu, wodoprzepuszczalności oraz montażowi systemu odwodnienia na ich powierzchni nie zbiorą się kałuże i nie powstanie środowisko podatne na tworzenie pleśni i nieprzyjemnych zapachów. Czynie je to również wyjątkowo łatwymi w utrzymaniu czystości. Wystarczy spłukać ich powierzchnię, wodą pod ciśnieniem, aby pozbyć się wszelkich nieczystości. Posiadają też właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne, a dzięki aktywnej strukturze w 99,99 proc. eliminują osadzanie bakterii i grzybów.

Najlepsze dla dzieci

Ze względów bezpieczeństwa i higieny największą popularnością na placach zabaw cieszą się płyty gumowe do Firmy ELS Poland. Nawierzchnie te sprawdzają się w każdej przestrzeni, w której bawią się dzieci. Ich wykorzystanie wspiera asekurację zarówno pod względem mechanicznej redukcji ryzyka powstania poważnych urazów, jak i ochrony higienicznej. Wybór odpowiedniej nawierzchni jest tu bardzo ważny, ponieważ gwarantuje bezpieczeństwo małych użytkowników na palcu zabaw.

 

Dodaj komentarz