blaty betonowe

Zalety blatów betonowych

Blaty wykonane z betonu jeszcze niedawno, były rzadko spotykanym elementem wystroju. Jednak dzięki licznym zaletom pod względem wytrzymałości są coraz chętniej wybierane jako detal aranżacji kuchni, łazienki czy salonu. Tego typu blaty będą idealnie wpasowywać się przede wszystkim w nowoczesne i industrialne wnętrza.

Jakimi właściwościami wyróżniają się blaty betonowe?

Najważniejszą cechą blatów betonowych jest ich solidne wykonanie. Wybierając takie elementy wykończenia kuchni czy łazienki można mieć pewność, że będą służyć przez długie lata. Blaty z betonu architektonicznego wyróżniają się przede wszystkim dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania powierzchni. Dodatkowo takie nie są podatne na działanie wilgoci i wysokich temperatur, dlatego będą dobrze sprawdzać się w łazience i kuchni, gdyż podczas gotowania nie są narażone na uszkodzenia przez położenie gorącego naczynia. Wysokiej jakości produkty tego typu dostępne są u producenta wyrobów z betonu architektonicznego BTB, który oferuje również płyty elewacyjne i do wnętrz. Blaty wykonane z betonu nie posiadają fug, ani zagłębień, są całkowicie gładkie i nie zbierają brudu, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać je w czystości. Oprócz tego, dzięki wysokiej trwałości betonowe blaty zachowują swój pierwotny wygląd na długo i nie ulegają procesom blaknięcia.

Blaty wykonane z betonu – do jakich wnętrz będą pasować najlepiej?

Blaty betonowe to rozwiązanie najczęściej stosowane w nowoczesnych aranżacjach, charakteryzujących się minimalizmem i nawiązaniem do naturalnych materiałów. Takie produkty będą świetnie komponować się elementami drewnianymi i szklanymi. Podkreślą także estetykę i nadadzą charakteru wnętrzom o białych i beżowych barwach. Blaty wykonane z betonu sprawdzą się także w popularnych aranżacjach w stylu skandynawskim, w których często wykorzystywane są betonowe elementy nie tylko w postaci blatów, ale także ścian. Z kolei wybierając blaty łazienkowe z betonu, warto połączyć je z dużymi lustrami i jasnym oświetleniem, które nada wnętrzu większej elegancji. Interesującym połączeniem może być także wybór armatury łazienkowej z betonu, która będzie podkreślać chłodną i surową stylistykę nawiązującą do industrialnej aranżacji wnętrza.

Dodaj komentarz