dezynfekcja

Dezynfekcja to nie to samo, co dezynsekcja. Czym różnią się oba zabiegi i gdzie wykonać je w Kielcach?

Pojęcia takie jak dezynfekcja i dezynsekcja często są używane zamiennie. Jednak jest to błąd, gdyż oznaczają one dwa zupełnie inne postępowania. Czym dezynfekcja różni się od dezynsekcji? Opisaliśmy tę kwestię poniżej. Wszystko po to, aby raz na zawsze rozwiać wszelkie wątpliwości w tym zakresie.

Dezynsekcja – co to jest i na czym polega?

Zastanawiasz się, co to jest dezynsekcja? Definicja mówi, że jest to postępowanie mające na celu likwidację owadów. Nie jest to zatem określenie żadnej konkretnej procedury, lecz dowolnego działania, które skutkuje pozbyciem się owadów z danego obszaru. Tym samym profesjonalne firmy stosują rozmaite metody.

Wśród nich są zabiegi zupełnie bezpieczne dla człowieka, jak również takie, które stanowią pewne zagrożenie. W tym drugim przypadku konieczne jest opuszczenie przez ludzi danego pomieszczenia przynajmniej na czas przeprowadzania zabiegu. Natomiast później konieczne jest dodatkowe wietrzenie pomieszczenia oraz czyszczenie powierzchni.

Godne zaufania firmy, takie jak firma Patron Pest, poza przeprowadzeniem zabiegu, oferują również sprzątanie po dezynsekcji. Warto jednak wyraźnie podkreślić, że nie zawsze jest ono konieczne. Wróćmy jednak do wyjaśnienia kwestii różnic między dezynfekcją a dezynsekcją.

Dezynfekcja a dezynsekcja – czym się różnią?

Wyjaśniliśmy już kwestię tego, co to jest dezynsekcja. Definicja jest tutaj dosyć klarowna. Podobnie jest w przypadku dezynfekcji. Tym określeniem nazywa się postępowanie mające na celu likwidację drobnoustrojów. Mowa tutaj zatem o najmniejszych organizmach, takich jak wirusy, bakterie czy grzyby.

Ze względu na zupełnie inną specyfikę zwalczanych organizmów, w ramach dezynfekcji stosuje się całkowicie inne metody niż podczas dezynsekcji. Niemniej jednak często obie usługi są dostępne u tych samych specjalistów. Dobrym przykładem jest tutaj wspomniana wcześniej firma Patron Pest. W jej ofercie znajduje się zarówno dezynfekcja, jak i dezynsekcja, na przykład na terenie Kielc i okolic. Firma działa kompleksowo, likwidując drobnoustroje i owady.

Dezynsekcja Kielce – gdzie ją wykonać?

Bardzo ważne, aby kwestię dezynsekcji pozostawić w rękach profesjonalistów. W sprawie tak ważnej, jak dezynsekcja pluskwy, cena powinna odgrywać co najwyżej drugorzędną rolę. Nadmierna oszczędność i amatorskie wykonanie zabiegu mogą skutkować szybkim powrotem problemu.

Polecamy wybierać firmy, które dysponują profesjonalnym sprzętem oraz oferują wiele różnych metod dezynsekcji. Usługa powinna być kompletna, czyli obejmować również sprzątanie po dezynsekcji. Przed wyborem konkretnego wykonawcy zawsze warto sprawdzić opinie na jego temat.

Naszym zdaniem dezynsekcję w Kielcach warto zlecić wspomnianej już wcześniej firmie Patron Pest. To zespół fachowców, posiadający kompletny sprzęt, szeroki zakres możliwości oraz realizujący usługę od A do Z.

Dodaj komentarz