wiszace fotele

Mówisz „wiszące fotele ogrodowe” – a czy wiesz, że istnieje kilka różnych rodzajów takich sprzętów?

Fotele ogrodowe wiszące to modny i chętnie wybierany dodatek do ogrodów, tarasów i na balkony. Polacy pokochali ten model siedziska, ponieważ umożliwia on komfortowe wypoczywanie, swobodę wyboru pozycji oraz oferuje świetny wygląd, który idealnie wpisuje się w nowoczesne trendy.

Czy warto zainwestować w wiszący fotel typu kokon?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup wiszącego fotela kokon. Wymiary są niewielkie, więc można go postawić w dowolnym miejscu, zarówno w ogrodzie, jak i na tarasie czy domowym balkonie. Oczywiście dostępne są także większe wersje wieloosobowe.

Relaksujące bujanie oraz siedzisko z miękką poduszką to największe zalety, jakie oferuje ogrodowy fotel. Możemy w nim wypoczywać, czytać książkę albo pić swoją ulubioną kawę. W ofercie znajdują się duże modele dla dorosłych, ale także mniejsze dla dzieci i maluchów, które uwielbiają spędzać czas w takim miejscu.

Doskonałe krzesło bujane wiszące do wnętrz

Producenci zauważyli wielki popyt na bujane krzesło wiszące i dlatego zdecydowali się również stworzyć produkt, który można będzie użytkować przez cały rok. W ten sposób powstały wiszące kokony do wnętrz, które montowane są do sufitu.

Fotele podwieszane są bardzo podobne do tych umieszczanych na zewnątrz, z tym że różnią się sposobem montażu. Oczywiście, jeśli posiadamy duże i przestronne pokoje, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby taką wersję huśtawki ogrodowej ulokować również w salonie. Jeśli jednak gabaryty pomieszczenia nie pozwalają na to, aby ustawić fotel ogrodowy na stojaku w domu, to jedynym rozwiązaniem okazuje się model montowany do sufitu.

W zestawie otrzymujemy solidną linę albo łańcuch oraz wkręty i mocowania wraz ze specjalnymi kotwami. Bardzo duże znaczenie ma jakość montażu, dlatego, aby zapewnić użytkownikom najwyższe bezpieczeństwo, należy go wykonać zgodnie z zaleceniami producenta albo poprosić o to doświadczonych fachowców.

Z czego produkuje się fotel wiklinowy kokon?

Ogrodowe fotele wiszące produkuje się z różnych surowców, takich jak: drewno, plastik, rattan albo technorattan. Natomiast wnętrze bujanego krzesła wypełniane jest miękką poduchą, która zaprojektowana jest z tkaniny odpornej na przetarcia.

Do ogrodów najlepszym rozwiązaniem okazują się fotele wiklinowe typu kokon. Produkuje się je z technorattanu, który jest naturalnym odpowiednikiem rattanu. Wykazuje on niezwykłą odporność na wilgoć, promieniowanie słoneczne i wiatr.

Bez problemu można go umieścić na otwartej przestrzeni, ponieważ nic mu się nie stanie nawet podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych. Nie sprawia również problemów w utrzymaniu czystości: wystarczy go opłukać wodą.

Jeśli chodzi o stelaż, to nie musimy go nawet zabezpieczać przed zimą. Ważniejsze jest to, aby zabezpieczyć elementy metalowe i tapicerowane, które mogą zostać uszkodzone pod wpływem śniegu i mrozu.

Więcej informacji o wiszących fotelach typu kokon znajdziesz we wpisie w serwisie wbudowie.pl.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze krzesła ogrodowego?

Przeglądając dostępne rodzaje foteli ogrodowych wiszących, warto zwrócić uwagę na wiele istotnych parametrów. Najważniejsze kryteria to:

  • wymiary — przed zakupem powinniśmy ustalić, czy potrzebujemy wersji jednoosobowej, czy większej,
  • waga — każdy model ma swój własny dopuszczalny limit,
  • materiał wykonania — tutaj dużo zależy od tego, czy fotel będzie użytkowany na dworze, czy pod dachem,
  • sposób montażu — krzesło ogrodowe typu jajko może być zaprojektowane na stelażu lub występować w wersji podwieszanej do sufitu.

Dopiero na końcu zwracamy uwagę na kwestie wizualne. Możemy zdecydować o kształcie, kolorze oraz designie. Najważniejsze jest jednak to, aby fotel pozwalał się relaksować i sprawiał jak najwięcej radości.

Dodaj komentarz