kuchnia

Drewno w kuchni – aranżacyjny hit 2022

Drewno w kuchni to trend obok którego nie można przejść obojętnie. Nie dość, że jest to materiał, który można łączyć ze wszystkimi kolorami, to jeszcze odpowiednio dobrany, będzie służył przez lata. Drewniane szafki sprawdzą się w każdym stylu – od skandynawskiego, po szalenie modny w tym roku eko, loftowy, aż po nowoczesny. Jak wprowadzić drewno do kuchni? Sprawdźmy.

Drewno w kuchni – szafki

Drewniane szafki to aranżacyjny hit 2022. Modne wnętrza 2022 to takie, które są urządzone zgodnie z naturą, w stylu eko. Na topie są więc naturalne materiały, w tym właśnie drewno, kamienie etc. Bardzo na topie są fronty z widocznym usłojeniem – bez względu na to, na jaki kolor postawimy, będą osadzały się w najnowszych trendach obok których nie mogą przejść obojętnie światowej klasy projektanci oraz amatorzy dobrego designu. Jeśli należymy do tego grona, to stawianie na szafki wykonane z drewna jest przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

Drewno w kuchni – lamele

Drewno może pojawić się w kuchni także w postaci lameli. Te drewniane pionowe deski mogą nadać charakteru nawet najbardziej nudnej aranżacji. Z powodzeniem sprawdzą się zarówno jako dekoracja, jak i ścianka działowa. To rozwiązanie dobre zwłaszcza wtedy, kiedy chcemy oddzielić np. kuchnię od sypialni. Świetnie sprawdzi się także w roli stworzenia przestrzeni do przechowywania. Na lamelach można np. zamontować haczyki, a na nich przybory pomocne w tworzeniu potraw, albo też kubki. Tak naprawdę ogranicza nas jedynie wyobraźnia oraz indywidualne poczucie smaku.

Drewno w kuchni – a może blat?

Drewniane blaty doskonale sprawdzą się nawet w trudnych warunkach, jakie panują w kuchni. Pamiętajmy jednak o tym, aby stawiać na te wykonane z dobrej klasy drewna, jak również o ich odpowiedniej impregnacji. Takie działanie to przepis na udaną, modną kuchnię w której blaty będą taką aranżacyjną kropką nad i. Można je zestawić z różnymi kolorami – od bieli która wiedzie prym już od wielu sezonów, po czerń, jak również dekory drewniane, w różnej tonacji barw. Nie bójmy się takich połączeń – kuchnia cała w drewnie będzie bardzo przytulna, sprzyjająca tworzeniu rodzinnej atmosfery. Takie działanie będzie sprzyjało np. wspólnemu przygotowywaniu posiłków etc.

Jak widać drewno w kuchni może pojawić się w wielu odsłonach. Tak naprawdę najważniejsze jest to, abyśmy dobrze się w nich czuli. To istotne nie tylko z punktu widzenia komfortowego samopoczucia w kuchni, ale także jej funkcjonalności.

Dodaj komentarz