drzwi zewnetrzne

Drzwi zewnętrzne przesuwne na taras — czy to dobre rozwiązanie?

Obecnie mocno doświetlone przestrzenie i duże okna są niezwykle trendy. Z tego powodu wielu inwestorów zarówno w projektach domów prywatnych jak i biur, a także innych budynków umieszcza drzwi zewnętrzne na taras. Tego typu skrzydła mają wiele zalet i odpowiednio dobrane zapewniają doskonałe parametry techniczne, izolacyjność termiczną i akustyczną. Wiele osób jednak wciąż zastanawia się, czy drzwi zewnętrzne przesuwne na taras to dobre rozwiązanie? Czy warto je wybrać? Podpowiadamy.

Drzwi zewnętrzne przesuwne na taras a funkcjonalność

Wybierając przesuwne drzwi zewnętrzne w Wałczu na taras, wiele osób zastanawia się, czy będą one wystarczająco funkcjonalne. Obecnie na rynku znajdziemy dwa najpopularniejsze modele tego typu skrzydeł. Pierwszy z nich to typ PSK z systemem uchylno-przesuwnym. Żeby go otworzyć, należy najpierw uchylić nieco okno, a następnie przesunąć. Zapewnia on dobre parametry techniczne i jest łatwy w użytkowaniu. Dodatkowo charakteryzuje się korzystną ceną.

Drugi typ z kolei to drzwi przesuwne HS z systemem podnośno-przesuwnym. Taka konstrukcja gwarantuje bardzo płynne i ciche otwieranie, nawet masywnych drzwi. Jest praktycznie bezprogowa, dlatego polecana jest osobom niepełnosprawnym, a także rodzinom z dziećmi.

Drzwi zewnętrzne przesuwne na taras a doświetlenie wnętrza

Drzwi przesuwne w Wałczu to dobre rozwiązanie również ze względu na ich duże możliwości doświetlenia wnętrza. Producenci takich skrzydeł oferują modele w wielu różnych rozmiarach, które mogą zajmować nawet całą jedną ścianę. To sprawia, że salon lub inne pomieszczenie, w którym zostały użyte, wydają się bardziej przestronny, jasny i przytulny.

Dodatkowo drzwi przesuwne do otwierania nie potrzebują przestrzeni wewnątrz budynku, dzięki czemu doskonale sprawdzą się również w przypadku mniejszych mieszkań, gdzie każde metr pomieszczenia jest wręcz na wagę złota. Dzięki temu w pobliżu okna można postawić meble i w dowolnie wybrany sposób zaaranżować tę przestrzeń.

Dodaj komentarz