zabieg gastroskopi

Gastroskopia – kiedy wskazane jest jej wykonanie?

Nowoczesne metody diagnostyczne umożliwiają wczesne wykrycie wielu poważnych chorób. Dzięki nim można zapobiegać, zamiast leczyć. Poddanie się badaniom takim jak gastroskopia pozwala na podjęcie stosownych działań w bardzo wczesnym etapie choroby.

Gastroskopia – przed czym może uchronić?

Przeprowadzana bez znieczulenia ogólnego, ale czasami w miejscowym gastroskopia w Katowicach jest badaniem związanym z profilaktyką i terapią chorób układu pokarmowego. Za pomocą badania można wcześnie wykryć objawy wskazujące na chorobę wrzodową lub nowotwór.

Gastroskopia w Katowicach jest jednym z najczęściej zlecanych badań przy stwierdzeniu symptomów żylaków przełyku. Urządzenie połknięte podczas badania zapewnia obraz wewnętrzny narządów takich jak żołądek, dwunastnica, przełyk. Nowoczesny aparat zapewnia wysokiej jakości materiał diagnostyczny.

Możliwości nowoczesnej medycyny – po co jest gastroskopia?

Warto zlecić gastroskopię i inne badania placówkom z nowoczesnym sprzętem i zespołem doświadczonych pracowników. Dobrze wyposażona pracownia endoskopii na Śląsku może zrealizować wspomniane badanie lub wykonać zabieg endoskopowy z pobraniem wycinków włącznie. Często tą drogą przeprowadzane są też niektóre operacje.

Gastroskopia w Siemianowicach Śląskich nie musi być dla pacjenta nieprzyjemna. Niektórzy boją się zabiegu z uwagi na konieczność połknięcia długiej rurki, na końcu której znajduje się aparat endoskopowy. W razie potrzeby można zastosować znieczulenie miejscowe lub ogólne.

Choroby układu pokarmowego a gastroskopia

Gastroskopia w Katowicach to specyficzny rodzaj badania. Nie zleca się go bez potrzeby i zazwyczaj nie powtarza, bo jednorazowo zyskuje się wystarczająco dużo danych. Chociaż zabieg uważany jest za bezpieczny, podobnie jak w przypadku wszelkich innych badań istnieje niewielkie ryzyko problemów.

Podsumowując, zlecenie wykonania gastroskopii może mieć związek z podejrzeniem chorób układu pokarmowego, np. żołądka, dwunastnicy. Dzięki badaniu można je wcześnie wykryć i zacząć leczyć.

Dodaj komentarz