dach

Papa dachowa – jakie są jej rodzaje?

Papa dachowa jest od kilku lat w modzie. Warto więc powiedzieć kilka słów o tym, na jakie rodzaje się ona dzieli.

Papa dachowa – z czego najczęściej jest ona wykonana?

Papy posiadają naprawdę wiele zastosowań w szeroko pojętym budownictwie, lecz zdecydowanie nie będzie tajemnicą fakt, iż głównym aspektem wykorzystywania tychże materiałów jest oczywiście dach, a mówiąc dokładniej – poszycie dachowe. Specjalnie przygotowana pod tego typu zadania papa dachowa to bardzo dobre rozwiązanie, jeżeli chcemy mieć dom, który nie tylko będzie charakteryzować się bardzo dobrą izolacją, ale również będzie w pewien sposób bardziej energooszczędny. Jak jednak tworzy się tego typu papę? Baza z praktycznie każdym przypadku składa się z jednego z dwóch materiałów – asfaltu bądź smoły. Warto jednak wspomnieć, iż asfalt jest wybierany o wiele częściej. Jeśli zaś chodzi o osnowę, tutaj na pierwszym miejscu znajdują się włókno szklane oraz poliester, które wypierają używaną kiedyś bardzo powszechnie tekturę.

Rodzaje papy dachowej – do wyboru, do koloru

Papy dachowe są obecnie wykorzystywane do tworzenia takich konstrukcji, jak zielone dachy, czyli budynków, które posiadają na sobie ogród. Nawet jednak jeżeli tego nie potrzebujesz, papa dachowa będzie będzie bardzo dobrym wyjściem z uwagi na świetną izolację cieplną i pod kątem wilgoci. Papy dachowe możemy podzielić na trzy grupy. Pierwsza to papy podkładowe, które pełnią funkcję wyłącznie użytkową. Papy wierzchniego krycia mają już jakieś walory estetyczne, dzięki czemu mogą być używane jako pierwsza warstwa dachu nie licząc blachy czy dachówek. Na sam koniec mamy zaś specjalne papy, na przykład perforowane bądź ze specjalną wentylacją.

Papa dachowa – jak ją kupić, by nie przepłacić?

Kupno papy dachowej nie jest większą filozofią i najczęściej znajdziesz ją w najbliższym markecie budowlanym. Jeżeli jednak tak nie będzie, możesz zajrzeć na internetowe sklepy budowlane, gdzie z pewnością znajdziesz wszystko to, czego potrzebujesz!

Dodaj komentarz