dozownik do mydla

Jak czyścić i uzupełniać dozownik do mydła?

Dozowniki do mydła w płynie to rozwiązanie bardzo powszechnie spotykane w toaletach użytku publicznego – np. w biurach, szkołach, szpitalach, na dworcach. I choć ułatwiają one utrzymanie dłoni w należytej czystości, same również wymagają od czasu do czasu oczyszczenia. To ważne dla zapewnienia im bezproblemowego działania oraz sanitarnego bezpieczeństwa. W jaki sposób należy je czyścić?

Po co czyścić dozownik do mydła?

Wiele osób może się zastanawiać, jaki jest sens czyszczenia dozowników do mydła, skoro mydło – jako detergent – powinno być odporne na zanieczyszczenie i skażenie bakteriami. Okazuje się, że nie jest to takie proste. Mydła w płynie czy środki do dezynfekcji dłoni faktycznie nie są sprzyjającym środowiskiem dla rozwoju bakterii, jednak zawierają dużo wody – a ta może wytrącać się na ich powierzchni lub osiadać na wewnętrznych ściankach pojemników. To właśnie tam mogą rozmnażać się bakterie i inne mikroorganizmy. Jeśli nie zostaną one usunięte, to po zalaniu pojemnika świeżym płynem mogą one przyczynić się do powstawania złogów, które będą blokować pompkę.

Jak czyścić dozownik do mydła?

Jeśli dozownik nie jest mocowany do ściany, jego oczyszczenie jest bardzo proste – wystarczy wykręcić pompkę, a i wraz z pojemnikiem zanurzyć go w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do naczyń lub kilkoma kroplami octu (w przypadku trudniejszych złogów). Podobnie należy postąpić z dozownikiem naściennym z wyjmowanym pojemnikiem. Należy pamiętać, żeby temperatura wody nie była zbyt wysoka, ponieważ może to doprowadzić do odkształcenia plastiku i zniszczenia pojemnika.

Jeśli pojemnika nie da się wyciągnąć, można go zalać wodą z detergentem, np. przy pomocy kubka. W razie potrzeby procedurę można powtarzać. Dodatkowo należy pamiętać o dokładnym przemyciu, np. przy pomocy ściereczki i środka dezynfekującego obudowy urządzenia, szczególnie jeśli urządzenie nie jest obsługiwane bezdotykowo. Należy wziąć pod uwagę materiał z jakiego została wykonania obudowa – stali nierdzewnej nie należy czyścić przy pomocy środków zawierających alkohol.

Szeroki wybór wysokiej jakości dozowników do mydła znajdziemy w ofercie firmy Linea Trade.

Jak napełniać dozownik do mydła?

Po umyciu pojemnika można go uzupełnić nowy mydłem. Mechanizm uzupełniania dozownika naściennego jest w wielu przypadkach taki sam – po otwarciu obudowy należy wysunąć pojemnik, odkręcić dyszę, zalać pojemnik mydłem, a po nakręceniu dyszy z powrotem umieścić pojemnik na jego miejscu i zamknąć dozownik. W każdym przypadku należy postępować ściśle z instrukcją dołączoną do urządzenia – nie zastosowanie się do tych zasad może skutkować uszkodzeniem urządzenia lub po prostu wyciekaniem płynu.

Dodaj komentarz