uniwersalne kotly

Kotły uniwersalne, czyli jakie?

Kotły uniwersalne, dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych, mogą być opalane paliwem stałym pod różnymi postaciami. Są to urządzenia 5 klasy cechujące się wysoką efektywnością i niską emisyjnością. Znajdują zastosowanie w domach jednorodzinnych, obiektach handlowych i placówkach użytku publicznego. Czym właściwie są kotły uniwersalne i czy warto się na nie zdecydować?

Czym są kotły uniwersalne?

Kotły uniwersalne zaliczają się do kategorii urządzeń wielopaliwowych. Na ogół są obsługiwane elektronicznie za pomocą mikroprocesorowego sterownika temperatury. Do produkcji energii cieplnej za pomocą takich urządzeń można wykorzystywać m.in. brykiet, trociny, zrzynki, węgiel brunatny czy kamienny. Kotły uniwersalne mogą najczęściej funkcjonować zarówno w instalacjach pompowych, jak i grawitacyjnych. Wykorzystuje się je w domach mieszkalnych i punktach usługowych. Duży wybór urządzeń o różnej mocy znaleźć można np. w firmie Dragon. Sprzedawca oferuje sprzedaż kotłów grzewczych wraz z montażem.

Jakie zalety mają kotły uniwersalne?

Kotły uniwersalne zaliczają się do kotłów 5 klasy. Oznacza to, że cechują się bardzo dobrą jakością i wpisują się w standardy dotyczące produkcji zanieczyszczeń. Emitują znacznie mniej szkodliwych pyłów i gazów niż urządzenia zaliczające się do niższych klas. Kotły uniwersalne łączą w sobie ekologię, wszechstronność i niezawodność. Są wysoce efektywne i łatwe w obsłudze. Na dodatek osoby korzystające z takich urządzeń mogą liczyć na spore oszczędności. Jest to możliwe dzięki temu, że proces spalania aranżowany jest za pomocą pierwotnego ciągu kominowego. W ten sposób znika konieczność wykorzystania energii elektrycznej, co wpływa na obniżenie rachunków za prąd.

Ponadto w nowoczesnych kotłach uniwersalnych ciepło magazynowane jest w komorze spalania, a następnie w sposób racjonalny przekazywane do instalacji centralnego ogrzewania. Dzięki temu piece wielopaliwowe pozwalają na skuteczne i tanie ogrzewanie budynków mieszkalnych i użytkowych.

Dodaj komentarz