lektor filmowy

Lektor do filmu lub reklamy – jaka jest jego cena?

Gdy realizujemy różne rodzaje materiałów filmowych, często musimy skorzystać w tym celu z pomocy lektora. W jaki sposób go wybrać i ile trzeba będzie zapłacić za jego usługi? Dzisiaj przyglądamy się bliżej tej kwestii!

Kiedy konieczne usługi lektorskie?

Pod pojęciem usług lektorskich znajduje się szeroka gama usług świadczonych przez lektora – osobę, która wykonuje nagrania lektorskie na zamówienia swoich klientów, na przykład agencji reklamowych, telewizji.

Usługi lektorskie mają rozległe przeznaczenie, dlatego też są one stosowane obecnie w wielu projektach.

Najczęściej lektorzy zamawiani są w przypadku realizacji materiałów filmowych, na przykład jak filmy reklamowe, informacyjne, instruktażowe, różne prezentacje. W tym przypadku obecność odpowiedniego lektora ma kluczowe znaczenie, by film był atrakcyjny i skuteczny.

Również usługi lektorskie wykorzystywane są w innych przypadkach, na przykład wtedy, gdy konieczne jest przygotowanie nagrania dla automatycznej sekretarki czy też stworzenie nagrania audiobooka lub gry komputerowej.

Gdzie można znaleźć lektorów?

Osoby jak lektorzy nie są obecnie trudne w znalezieniu, dlatego też nie powinniśmy wtedy mieć żadnych trudności, gdy zamierzamy zrealizować różne projekty.

W tym celu wystarczy jedynie skorzystać z internetu, ponieważ w sieci można natychmiast znaleźć banki głosów. Ten rodzaj serwisów internetowych przeznaczony jest do wyboru odpowiedniego lektora, ponieważ gromadzi on wtedy różne oferty lektorów i daje możliwość odsłuchania próbek ich nagrań.

Banki głosów czy też banki lektorów są ogólnodostępne, dlatego też może skorzystać z nich każdy, kto będzie potrzebować nagrania lektorskiego.

Jakie są ceny usług lektorskich?

Jeżeli zamierzamy skorzystać z usług lektora, wtedy bardzo często pojawiają się zapytania dotyczące kosztów takich zamówień.

Gdy chodzi o osobę taką jak lektor cena – https://www.powitania.pl/cennik/ za jej usługi zależy gównie od rodzaju realizowanego materiału oraz od tego, jak długo będzie on trwać.

Przykładowo ceny rozpoczynają się już od około 80 złotych za 30 sekund, ale trzeba wskazać, że jeżeli lektor ma większe doświadczenie, rozpoznawalny głos, wówczas koszty będą już znacznie wyższe.

Wobec tego obsługa lektora w przypadku filmu reklamowego może być kosztem wynoszącym od 80 do nawet ponad 1000 złotych, natomiast gdy chodzi od znanych lektorów, ceny są jeszcze wyższe.

By dowiedzieć się, ile zapłacimy za usługę lektora, najlepiej się z nim skontaktować, wysyłając do niego zapytanie ofertowe. Na tej podstawie możemy dowiedzieć się, jakie są ceny usług lektorskich.

Dodaj komentarz