instalacja lpg

LPG Idea – czym charakteryzuje się ten system?

Systemy LPG znacząco się rozwinęły przez lata i dziś można z nich korzystać nie tylko w samochodach, które są wyposażone w pośredni wtrysk paliwa. Te są bowiem coraz rzadziej spotykane w nowych autach, przez co producenci instalacji LPG bardzo długo pracowali nad rozwiązaniami takimi jak LPG Idea. Kto produkuje ten system i co go charakteryzuje?

Kto produkuje system LPG Idea?

Jeśli posiadasz samochód z bezpośrednim wtryskiem benzyny, lecz wciąż chciałbyś zamontować instalację LPG, to wbrew pozorom nie jest wcale w tak beznadziejnej sytuacji. Wszystko to dzięki systemom takim jak LPG Idea, które dobrze nadają się do montowania w takich jednostkach napędowych.

Tworzeniem systemu LPG Idea zajmuje się polski producent instalacji LPG. Mowa tu o przedsiębiorstwie Alex LPG, któremu udało się opracować ten innowacyjny system. Dzięki niemu opłacalność montażu instalacji gazowej w silniku w bezpośrednim wtryskiem jest znacznie wyższa niż w przeszłości.

Co charakteryzuje system LPG Idea?

Jednym z problemów z silnikami z bezpośrednim wtryskiem benzyny jest to, że wymagają one stałego dotrysku benzyny po zamontowaniu gazu, gdyż w innym wypadku mogło by dojść do poważnej i co najgorsze, dosyć kosztownej awarii wtryskiwaczy. Dotrysk ten wynosił jednak czasami nawet od 20 do 30% benzyny, co znacząco zmniejsza opłacalność montażu instalacji LPG w takich samochodach. Mowa tu o autach z silnikami takimi jak TSI, FSI, TFSI, GDI, T-GDI, EcoBoost, JTS, TBI, DIG, czy też TCE.

Tymczasem system LPG Idea to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na zmniejszenie dotrysku benzyny do poziomu zaledwie od 5 do 15 %, co znacząco zwiększa opłacalność instalacji. Jednocześnie nie ma to wpływu na zmniejszenie żywotności silników. System Alex Idea LPG składa się przede wszystkim z bardzo nowoczesnego sterownika Alex Idea, który zapewnia doskonałą kontrolę nad składem mieszanki paliwowej podawanej za pomocą wtryskiwaczy. To on jest sercem całej instalacji i sprawia, że może ona tak dobrze działać.

Dodaj komentarz