opryskiwacze ogrodowe

Możliwości i zastosowania opryskiwaczy ogrodowych

Właściwa pielęgnacja roślin oznacza konieczność dbania o to, by miały one dostęp do potrzebnych składników odżywczych, odpowiedniej ilości wody, a także znajdowały się w miejscach o optymalnym dla danego gatunku nasłonecznieniu. Nie można jednak zapominać o tym, że równie istotne okaże się zatroszczenie o to, żeby nie były one narażone na inwazję szkodników, nie padły ofiarą chorób ani nie wzrastały w otoczeniu chwastów.

Dlaczego warto korzystać ze środków ochrony roślin?

Prace w ogrodzie wiążą się z koniecznością przeprowadzania zabiegów poprawiających stan uprawianych roślin. W grę wchodzi tu stosowanie właściwie dobranych środków ochrony roślin. Zależnie od sytuacji, niezbędne może okazać się użycie odpowiednich do istniejących zagrożeń pestycydów. Będą to przeznaczone do zwalczania szkodników zoocydy, pomagające w usuwaniu chwastów herbicydy, czy wreszcie ograniczające ryzyko pojawienia się grzybów fungicydy. Wymaga to jednak znalezienia skutecznych preparatów i zakupu sprzętu ogrodniczego. Hurtem w Gdańsku zajmuje się firma Green&Joy, proponująca korzystne ceny i mająca szeroki wybór opryskiwaczy. Będzie to o tyle ważne, że kluczem do osiągnięcia dobrych rezultatów jest precyzyjne dawkowanie i równomierne rozprowadzanie oprysków po powierzchni roślin, urządzenie musi więc być niezawodne, wygodne w obsłudze oraz bezpieczne.

Jakie opryskiwacze sprawdzają się w ogrodach?

Opryskiwacze ogrodowe dostępne w ofercie hurtowni ogrodniczej Green&Joy to przede wszystkim urządzenia obsługiwane ręcznie. W przypadku niewielkiej ilości oprysków najlepszym rozwiązaniem okażą się najmniejsze modele spustowe, pracujące na takiej samej zasadzie jak klasyczne atomizery. Gdy ilość podawanego środka będzie większa, korzystniejsze będzie użycie prostych opryskiwaczy ciśnieniowych. Dzięki odpowiedniej dźwigni w zbiorniku wyposażonym w zawór wytwarza się ciśnienie, pozwalające na uzyskanie ciągłego strumienia cieczy trafiającej do trzymanej przez użytkownika dyszy. Mniejsze opryskiwacze tego rodzaju przypominają spore dzbanki, większe są zbiornikami wyposażonymi w uchwyty do przenoszenia oraz lance służące do kierowania strumienia cieczy w odpowiednie miejsce. W przypadku większych terenów warto zastanowić się nad opryskiwaczami plecakowymi wyposażonymi w pompę.

Dodaj komentarz