obrobka tworzyw

Na czym polega obróbka CNC tworzyw?

Obróbka różnego rodzaju materiałów jest nierozłączną częścią przemysłu. To właśnie dlatego dąży się ku automatyzacji tego typu czynności. Nowoczesne rozwiązania znacząco wpływają na rozwój tej branży. Jednym z nich jest obróbka CNC. Na czym ona właściwie polega? Jakie są jej największe zalety? Odpowiedzi na powyższe i wiele innych pytań znajdziesz w artykule.

Co musisz wiedzieć o obróbce CNC?

CNC (z ang. Computerized Numerical Control) to układ sterowania numerycznego wyposażony w mikrokomputer. Takie urządzenie umożliwia sterowanie za pomocą interfejsu użytkownika. Maszyny CNC to przede wszystkim obrabiarki wykorzystywane do obróbki metali, drewna i tworzyw sztucznych. Dzięki układowi sterowania możesz dowolnie zaprogramować urządzenia, aby wykonywały one powtarzalne zadania, przez co produkcja jest dużo bardziej efektywna. Obróbka tworzyw z wykorzystaniem technologii CNC przyczyniła się do rozwoju branży przemysłowej. Od teraz pracownicy fizyczni nie muszą zajmować się wymagającą pracą manualną, która została bardzo zmechanizowana. PPHU Boral to firma zajmująca się produkcją i dystrybucją wysokiej jakości tworzyw sztucznych technicznych, konstrukcyjnych i dekoracyjnych wykorzystywanych w przemyśle maszynowym, motoryzacyjnym i budowlanym.

Obróbka CNC tworzyw – dlaczego warto?

Z tworzyw sztucznych można wyprodukować tak naprawdę wszystko. Ogromne zapotrzebowanie na półprodukty z tworzyw wymaga wykorzystania przez producentów innowacyjnych rozwiązań. Obróbka CNC pozwala na szybkie, a zarazem precyzyjne cięcie, klejenie oraz formowanie materiału. Ważne, aby cały proces przebiegał zgodnie z obowiązującymi normami i uwzględniał ochronę środowiska. Klejenie tworzyw sztucznych Poznań odbywa się z wykorzystaniem wysokiej jakości preparatów, które są w pełni bezpieczne dla człowieka. Obróbka z udziałem maszyn CNC zapewnia najlepsze efekty i gwarantuje powtarzalność wykonania poszczególnych elementów.

Obróbka obejmuje takie czynności jak:

  • wiercenie,
  • frezowanie,
  • toczenie,
  • cięcie,
  • gwintowanie,

Każdy z tych etapów wymaga starannego dopasowania kąta przyłożenia i natarcia, a także prędkości cięcia czy posuwu. Dlatego obsługa obrabiarek CNC wymaga dość sporej wiedzy. Wykwalifikowani operatorzy zagwarantują, że końcowy produkt będzie w doskonałym stanie.

Dodaj komentarz