okulary

Okulary progresywne – o czym mowa w praktyce?

Okulary progresywne to specjalny rodzaj soczewki, która jest przeznaczona dla osób mających problem z widzeniem dali i bliży. To takie dwa w jednym, dzięki któremu jeden model może być stosowany na co dzień. W jaki sposób są one skonstruowane?

Okulary progresywne — na czym polega ich działanie?

W jednej parze okularów typu progresywnego znajdują się specjalnie wyprofilowane szkła. Okulary progresywne w Tczewie oraz możliwe do zakupu w innych miejscach w Polsce, charakteryzują się więc swoją uniwersalnością. Górna część to moc dostosowana do dali, a dolna do bliży. Są one rozdzielone paskiem progresywnym z płynnie zmieniającą się mocą. Dlatego od sposobu skierowania wzroku zależy to, jak one działają.

Szkła progresywne wcale nie nie są nowoczesnym wynalazkiem. Prototypy powstawały już w 1959 roku. Od tego czasu oczywiście technologia poszła znacznie do przodu. Wszystkie jednak wymagają ogromnej precyzji wykonania. Dlatego w salonach optycznych kupić można okulary dla krótkowidza w Tczewie, które jednocześnie będą pasowały do dalekowidza. Przez to nie trzeba ich zmieniać za każdym razem, a działają tak samo dobrze.

Czy warto kupować okulary progresywne?

Okulary ze szkłami progresywnymi, z uwagi na szczególne warunki produkcji, to produkty droższe niż standardowe. Z drugiej jednak strony, zamiast kupować dwa komplety, wystarczy jeden. Oprawki także są dość drogie, więc w ogólnym rozrachunku lepiej nie kupować osobnych okularów do czytania.

Soczewki progresywne w większości salonów optycznych dostępne są w podobnej cenie. Jednak w mniejszych salonach optycznych liczyć można na większe zaangażowanie ze strony obsługi. Otrzymać można czasami również lepsze rozwiązania. Dlatego po okulary progresywne warto wybrać się właśnie do takiego optyka, który idealnie dobierze wszystkie elementy nowych okularów.

Okulary progresywne nie są nowością. Obecnie coraz więcej osób docenia wygodę takich szkieł i chętnie je wybiera.

Dodaj komentarz