Trendy w salonie 2022 – co proponują projektanci?

Salon z powodzeniem można określić sercem domu stąd też nie bez znaczenia pozostaje przemyślana aranżacja, która tworzy atmosferę komfortu i relaksu. Rok 2022 w najnowszych trendach maluje się przede wszystkim w barwach ziemi, ze szczególnym uwzględnieniem ważnej roli zieleni. Nie bez znaczenia pozostają także naturalne materiały. Sprawdźmy, co piszczy w trendach, jak urządzić salon, aby był utrzymany w modnym stylu i jednocześnie na tyle spersonalizowany, aby móc poczuć się w nim komfortowo.

Trendy w salonie 2022 – postaw na minimalizm

Projektanci od wielu sezonów lansują minimalizm niemniej w tym robią to ze zdwojoną siłą. Modny salon 2022 jest utrzymany w aranżacji, której przyświeca powiedzenie, że mniej oznacza więcej. Nie ma znaczenia jakim metrażem dysponujemy – czy jest to niewielki salon w bloku czy też kilkunastometrowe pomieszczenie w domu – ma być on przede wszystkim otwarty na to, że mała ilość dodatków stworzy wnętrze w którym będzie chciało się przebywać. Nie oznacza to oczywiście tego, że nie możemy postawić na akcenty, które nas definiują, dzięki którym będziemy czuli się jak w domu.

Najważniejsze jest w końcu nasze poczucie stylu, komfortu oraz bezpieczeństwa. W myśl tych czynników przekładających się na jakość naszego wypoczynku powinniśmy stawiać na rozwiązania, które są blisko naszych upodobań. To także powtarzają projektanci – styl jest to coś, czego nie można sztywno zdefiniować. Każdy z nas ma swój i w myśl tej zasady powinniśmy urządzać wnętrza naszych mieszkań, w tym także salon. Minimalizm może przyświecać temu działaniu niemniej na pierwszym miejscu ma być nasz komfort.

Modny salon 2022 – bądź blisko natury

Ostatnie lata pokazały, że wszystko, co naturalne może stać się szalenie modne. W tym roku projektanci także stawiają mocno na moc natury, a przekłada się na to zamiłowanie do stylu eko. I tak dominują w nim naturalne materiały, takie jak len, bawełna czy też wełna. Do tego możemy dołożyć meble wykonane z drewna, drewniane podłogi w towarzystwie plecionego dywanu, jak również wygodną sofę pełną miękkich poduszek oraz pledów, które wprowadzają do pomieszczenia powiew przytulności. Takie działanie stworzy z naszego salonu prawdziwą oazę natury w której będziemy mogli się zrelaksować po ciężkim dniu. Do tego barwy ziemi, w tym szalenie modna w tym roku zieleń w wydaniu butelkowym i przepis na modny salon 2022 gotowy.

Dodaj komentarz