dieta online

Plan treningowy i dieta online – oto klucz do sukcesu

Nie istnieje żadna magiczna sztuczka, która pozwoliłaby pozbyć się zbędnych kilogramów w krótkim czasie. Fundamentem jest odpowiednio dobrany plan treningowy, którego wsparciem powinien być właściwy sposób odżywiania – także dieta online. Tylko połączenie obu elementów pozwoli osiągnąć zaskakujące rezultaty.

Wiele osób zastanawia się, co jest ważniejsze: dieta czy ćwiczenia? Panuje powszechne przekonanie, że 80% sukcesu to prawidłowy sposób odżywiania, dopełnieniem zaś jest trening (20%).

Jak schudnąć?

Aby uzyskać smuklejszą sylwetkę, należy przyjrzeć się swoim dotychczasowym nawykom żywieniowym. To właśnie w nich skrywa się cała prawda o dodatkowych kilogramach i to one pozwolą odpowiedzieć na pytanie, jaka dieta odchudzająca online będzie najlepsza.

Do tej pory twój jadłospis bazował na żywności wysoko przetworzonej, słodyczach, tłustych daniach? Twoją bolączką były nieregularnie spożywane posiłki? Nic dziwnego, że miesiąc po miesiącu twoja masa ciała rosła, a teraz zastanawiasz się, jaka dieta online ci pomoże.

– Nadmiar zbędnych kilogramów bierze się między innymi z niskiej jakości posiłków. Bazują one na produktach spożywczych zawierających np. syrop glukozowo-fruktozowy, tłuszcze trans czy konserwanty – pisze na swoim blogu Michał Wrzosek, który udziela porad dietetycznych przez internet i układa diety online. – Sama zmiana przyzwyczajeń żywieniowych to za mało. Koniecznością jest włączenie aktywności fizycznej – szczególnie jeśli do tej pory prowadziłeś siedzący tryb życia – dodaje.

Jaką dietę wybrać?

Chociaż szybka i skuteczna dieta marzy się każdemu, odchudzanie musi odbywać się stopniowo. W przeciwnym razie czeka cię tzw. efekt jojo – istnieje duże prawdopodobieństwo, że utracone kilogramy wrócą do ciebie z nawiązką.

Na pewno nie warto decydować się na modne diety odchudzające – szczególnie takie, które obiecują spektakularne efekty w zaledwie tydzień. Nie są polecane diety niskokaloryczne, ponieważ przyczyniają się do wzrostu stężenia kortyzolu – hormonu, który może skutkować przyrostem masy ciała będącym efektem napadowego objadania się.

Warto mieć świadomość, że tempo odchudzania to wypadkowa wielu czynników, np. wyjściowej masy ciała czy zawartości tłuszczu. Dlatego najlepszym rozwiązaniem są porady dietetyczne przez internet. Na podstawie wywiadu dietetyk online przygotuje indywidualny jadłospis – z uwzględnieniem potrzeb konkretnego organizmu. Taka dieta odchudzająca online ma znacznie większą szansę na powodzenie – pokazuje, że odchudzanie wcale nie musi być pasmem wyrzeczeń.

Ważny plan treningowy

Dieta odchudzająca ma za zadanie wspomóc utratę zbędnych kilogramów, rolą zaś aktywności fizycznej jest wsparcie w modelowaniu sylwetki i utrzymaniu osiągniętych efektów.

Trening kojarzy ci się z morderczym wysiłkiem na siłowni? Wcale tak być nie musi – dobry plan treningowy będzie dopasowany do twoich potrzeb i oczekiwań. A co ważne – ćwiczenia możesz wykonywać w domu w dogodnych dla siebie porach.

Jak ćwiczyć? Na pewno nie możesz koncentrować się wyłącznie na wybranych partiach ciała. Dobre efekty może przynieść zestawienie treningu aerobowego z ćwiczeniami siłowymi – takie połączenie pozwala zredukować tkankę tłuszczową i tym samym obniżyć masę ciała. Wystarczy, że będziesz bazować na materiałach wideo przygotowanych przez doświadczonego trenera online.

Pamiętaj! Plan treningowy i dieta online to fundament skutecznego odchudzania, które doprowadzi cię do wymarzonej sylwetki.

Dodaj komentarz