modna aranzacja wnetrz

Planujemy aranżację domu. Wnętrza chłodne czy ciepłe? 

Aranżacja mieszkania, domu czy firmy to nie lada wyzwanie. Poza wyborem koloru ścian i rodzaju podłogi, wśród najistotniejszych kwestii pozostaje odpowiednie umeblowanie wnętrza. O ile kolor ścian możemy zmieniać nawet co roku, o tyle meble stanowią znacznie poważniejszy wydatek, dlatego też ich wybór powinien być dobrze przemyślany. Jakie meble wybrać, by wnętrza nabrały przytulności? Które z nich wprowadzą do wnętrz surowość?

Chłodne, minimalistyczne, a może przytulne i ciepłe? Jakie meble do jakich wnętrz?

Aranżując dom warto zastanowić się, jaki efekt pragniemy uzyskać. Jeśli zależy nam na stworzeniu surowego, chłodnego i minimalistycznego wnętrza, możemy postawić na meble stalowe lub szklane. Surowość i chłód możemy jednak przełamać, decydując się na meble, będące połączeniem metalu (lub szkła) oraz drewna.

Jeśli chcemy stworzyć przytulne i ciepłe wnętrze, warto zdecydować się na solidne meble z litego drewna. W ofercie producentów mebli drewnianych, takich jak np. Meble K&D, znajdziemy szeroki wybór drewnianych łóżek, przeszklonych witryn, komód czy kredensów wykonanych z litego drewna. Wybierając poszczególne meble z jednej kolekcji można stworzyć spójny i harmonijny zestaw, który doskonale wpisze się w stylistykę wnętrza.

Dlaczego warto postawić na meble drewniane?

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że to właśnie przytulne i ciepłe wnętrze zachęca do tego, by spędzać w nim każdą minutę. Z tego względu, aranżując dom czy mieszkanie, warto rozważyć zakup mebli drewnianych, które poza tym, że są wyjątkowo solidne, wyróżniają się także wysoką wytrzymałością i uniwersalnością. Warto podkreślić bowiem, że meble z drewna z powodzeniem wpisują się zarówno w klasyczne, jak i nowoczesne wnętrza. Drewniane meble to także główny element wnętrz skandynawskich, loftowych czy prowansalskich.

Niewątpliwą zaletą mebli z drewna jest także ich łatwa i bezproblemowa pielęgnacja. Odpowiednio pielęgnowane meble z drewna mogą służyć nam nawet dziesiątki lat, w odróżnieniu od mebli stalowych, (które z czasem mogą ulec korozji) lub szklanych (podatnych na uszkodzenia mechaniczne). Ogromnym atutem mebli drewnianych jest także możliwość ich odnowienia – w razie potrzeby z powodzeniem można usunąć wszelkie rysy i delikatne zadrapania powstałe na ich powierzchni w trakcie użytkowania.

Dodaj komentarz