finanse

Praca na studiach dziennych – jak można na nich dorobić?

Coraz częściej zdarza się, że studenci szukają pracy, która pozwoli im dorobić do swoich codziennych wydatków. Zazwyczaj jest to praca weekendowa, zwłaszcza w przypadku osób, które studiują dziennie i mają mocno ograniczony czas. Gdzie szukać zatrudnienia? Podpowiadamy.

Praca na studiach dziennych – oferty

Bezkonkurencyjny w tej kwestii pozostaje internet. Świetnym pomysłem jest szukanie zatrudnienia na odpowiednio dedykowanych grupach. Pracodawcy bardzo często umieszczają tam swoje oferty pracy, a co najciekawsze duża ilość z nich poszukuje właśnie studentów. Gdy interesują nas np. oferty pracy w Poznaniu, możemy w celu znalezienia ich dodać się do facebookowych grup. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które np. szukają pracy zdalnej lub w systemie hybrydowym. Na takich grupach coraz częściej pojawiają się ogłoszenia dotyczące poszukiwania wirtualnej asystentki, korektora tekstów czy copywritera. To stanowisko idealne dla osób studiujących dziennie, ponieważ większość zawodowych obowiązków można wykonywać po zajęciach, wieczorami lub w weekend. Coraz częściej spotykanym zjawiskiem jest również zbiór ofert dotyczących np. wychodzenia z psami czy sprzątania mieszkania.

Chęć oddelegowania części swoich codziennych czynności sprawia, że student ma możliwość dorobienia sobie do budżetu w krótkim czasie. Warto korzystać również z internetowych wyszukiwarek, które dają nam możliwość doprecyzowania, czego konkretnie szukamy. Dzięki temu możemy znaleźć wymarzone stanowisko zgodne z naszymi oczekiwania. Niezależnie od tego, czy zależy nam na pracy w konkretnej lokalizacji, czy największe znaczenie ma dla nas wynagrodzenie, dzięki filtrom, w które zaopatrzona jest taka strona, mamy szansę na to, aby szybciej znaleźć zatrudnienie. Wchodząc na ogłoszenia praca, sprawdźmy, czy jakaś firma nie szuka studenta na praktykę lub płatny staż. To nie tylko możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy, ale również zdobycia cennego doświadczenia. Warto pamiętać, że takie przedsiębiorstwa coraz częściej oferują pracownikom po odbytym kursie, stabilne warunki zatrudnienia oraz możliwość budowania kariery zawodowej.

Praca na studiach dziennych – o czym należy pamiętać?

Szukając pracy, zastanówmy się czy będziemy w stanie pogodzić ją z naszymi studenckimi obowiązkami. I odwrotnie. Czy zadania służbowe, mimo nauki, będziemy w stanie wykonywać w sposób należyty oraz odpowiedzialny. Znajdźmy pracę, która będzie zgodna z naszym trybem życia.

Dodaj komentarz