Co warto wiedzieć o wrocławskim rynku nieruchomości?

Nastały czasy, w których własny lokal jest nie tylko miejscem zamieszkania, ale i sprawdzonym sposobem na lokatę kapitału. Inwestorzy najczęściej wybierają miejsca, które dobrze rokują pod względem rozwoju. Do takich należy Wrocław, zwany europejską stolicą kultury i doskonałym ośrodkiem przemysłowym. Co należy wiedzieć przed inwestycją w nieruchomość?

Wrocław w czołówce pod względem inwestycji deweloperskich

Co sprawia, że nowe mieszkania we Wrocławiu powstają w tak dużej skali? Deweloperzy upatrują pewien trend, który trudno dostrzec w innych aglomeracjach. Wrocław jest idealnym miejscem do życia głównie z uwagi na bardzo dobre perspektywy zawodowe. Rynek pracy notuje tu bardzo niską stopę bezrobocia, a swoje filie otwierają kolejne międzynarodowe firmy.

Duże znaczenie ma również lokalizacja miasta. Wrocław położony jest blisko miejscowości zapewniających dobre zaplecze rekreacyjne, a samo miasto ma niezliczone walory turystyczne i niepowtarzalną ofertę kulturową. Warto wspomnieć też o doskonałych uczelniach, które kształcą absolwentów przygotowanych do realizacji swoich zawodowych wizji.

Nowoczesne obiekty od dewelopera

Inwestorzy dokładają wszelkich starań, aby współczesne nieruchomości wyróżniały się lepszym standardem. Nowe mieszkania we Wrocławiu wykonane są z nowoczesnych materiałów bardzo dobrej jakości; coraz częściej pojawiają się elementy wykonane z granitu, drewna czy bursztynu. Deweloperzy dbają o komfort przyszłych mieszkańców, realizując projekty o wysokiej estetyce i nowoczesnym sposobie zagospodarowania najbliższego otoczenia.

Kolejną zaletą nieruchomości z rynku pierwotnego jest niski czynsz. Ponadto samo mieszkanie może mieć cenę porównywalną do oferty lokalu z rynku wtórnego – inwestorzy coraz częściej skłonni są do negocjacji cen oraz dawania rabatów.

Gdzie powstają nowe inwestycje?

Wrocław należy do dużych aglomeracji i zrozumiałe jest, że inwestorzy mają upatrzone tereny, w których chętnie realizują kolejne projekty budowlane. Jedną z dzielnic, w której powstają nowe mieszkania we Wrocławiu, są Krzyki. To dynamicznie rozwijający się obszar, gdzie stale pojawiają się nowe inwestycje. Teren jest bardzo dobrze skomunikowany z pozostałą częścią miasta, znajdują się tam również obszary rekreacyjne.

Kolejne projekty powstają w Fabrycznej, która pomimo sporej powierzchni i dużego zagęszczenia populacji nadal oferuje zaciszne tereny z dala od miejskiego zgiełku. Nowe mieszkania we Wrocławiu powstają także w dzielnicy Psie Pole oraz w Śródmieściu.

Wzrost inflacji nie powstrzymuje przed kupnem

Specjaliści są zdania, że popyt na nieruchomości nie maleje nawet pomimo zawirowań inflacyjnych. Rynki, które cieszą się największym zainteresowaniem, to przede wszystkim duże i dobrze rozwijające się miasta. Wrocław oferuje pod tym względem niemal wszystko, co niezbędne do życia na zadowalającym poziomie. Pomimo zmian ekonomicznych i skutków pandemii, które wciąż są trudne do oszacowania, popyt na nowe mieszkania we Wrocławiu nie maleje.

Partnerem materiału jest Tabela Ofert.

Dodaj komentarz