sol do kapieli

Sól perfumowana jako cenny dodatek do kąpieli

Jeśli jesteś miłośniczką długich, odprężających kąpieli, z całą pewnością powinnaś pamiętać o wykorzystywaniu w nich soli perfumowanych. Dodatek ten wykazuje niezwykły wpływ na zmęczone ciało czy suchą skórę, a także zmysły dzięki dodatkowi aromaterapeutycznych olejków zapachowych. Czym jednak właściwie jest sól do kąpieli, jak należy ją stosować oraz dlaczego jest tak cennym dodatkiem? Odpowiadamy na te pytania w artykule!

Czym jest sól perfumowana do kąpieli?

Sól do kąpieli to rewelacyjny kosmetyk pielęgnacyjny służący do rozpuszczania w wannie z gorącą wodą, który powinien znaleźć się w każdym domowym SPA. Jej proces produkcji polega najczęściej na odparowaniu wody morskiej, dzięki czemu uzyskuje ona stałą konsystencję. Sól pochodząca np. z morza martwego bogata jest w różnego rodzaju minerały, takie jak:

  • sód,
  • potas,
  • fosfor,
  • magnez,
  • jod,
  • wapń.

Składniki te mają fantastyczny wpływ na stan zdrowia oraz kondycję skóry, którą w nich zanurzysz. Co istotne, sole do kąpieli często wzbogacane są także o olejki zapachowe, które sprawią, że Twoja kąpiel będzie wyjątkowo cudownie pachnieć.

Czy warto używać soli perfumowanej do kąpieli?

Używanie perfumowanej soli do kąpieli niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim sprawia, że całe Twoje ciało się odpręża. Jest to doskonałe remedium na zmęczone i pospinane mięśnie po treningu lub długim dniu na nogach, a także obolałe stawy. Odrobina soli w gorącej kąpieli delikatnie pobudza krążenie, łagodzi sztywność mięśni oraz uciążliwe bóle pleców czy nóg.

Wartościowe minerały mają też niebagatelny wpływ na kondycję skóry. Dzięki ich działaniu staje się ona nawilżona i odpowiednio odżywiona, a co za tym idzie – promienna oraz wygładzona. Sól do kąpieli działa również jako delikatny peeling, który oczyszcza skórę i usuwa z niej drobinki martwego naskórka, dzięki czemu jest ona miękka i aksamitna.

Jak należy stosować sól do kąpieli?

W ofercie najlepszych sklepów, takich jak Zwegrodzki, znajdziesz sól do kąpieli w sypkiej formie zamkniętej w szczelnym opakowaniu. Jej używanie jest niezwykle proste. Wystarczy, że wsypiesz odpowiednią ilość produktu do wanny z ciepłą wodą, a następnie zanurzysz w niej całe ciało na 20-30 minut.

Ilość, jaką najlepiej użyć, powinna być dokładnie określona na opakowaniu. Kąpiele z dodatkiem perfumowanej soli możesz brać regularnie. Szybko wówczas zauważysz ich pozytywny wpływ nie tylko na Twoje ciało, ale też kondycję psychiczną. Pachnące olejki ukoją zmysły, zwalczą stres i pozwolą Ci się skutecznie zrelaksować.

Dodaj komentarz