pralka czy suszarka co wyrac

Suszarka czy pralko-suszarka – co wybrać?

Chociaż jest to trudne do wyobrażenia, nasze babcie nie korzystały ani z pralek, ani tym bardziej z suszarek elektrycznych. Proces suszenia odzieży odbywał się wyłącznie poza domem. Obecnie możemy korzystać z wielu rozwiązań technologicznych ułatwiających zarówno pranie, jak i suszenie ubrań. Wybór odpowiedniego sprzętu jest nie lada wyzwaniem zwłaszcza w sytuacji pojawiania się coraz nowszych rozwiązań technologicznych. Jednym z nich jest opcja suszenia, w którą wyposażane są pralki. Urządzenia o takim przeznaczeniu dostępne są także w formie osobnych suszarek. Które z rozwiązań jest korzystniejsze? O tym poniżej. 

Suszenie ubrań – skuteczne sposoby

Do czego tak właściwie ma służyć suszarka do ubrań? Czy nie lepiej mokre ubrania po prostu rozwiesić do wyschnięcia? Owszem, jednak nie zawsze jest to możliwe, zwłaszcza w blokach. Ograniczona ilość miejsca oraz brak własnego podwórka, stanowią kłopot. Jedyną opcją jest wykorzystanie balkonu lub tarasu, o ile taki istnieje i znajdzie się na nim miejsce, aby postawić zwykłą suszarkę. Czy na pewno jest to idealne rozwiązanie?

Suszenie odzieży na powietrzu

Suszenie ubrań na dworze jest idealnym rozwiązaniem, ale nie zawsze. Wszystko uzależnione jest od pogody. W ciepłe i słoneczne dni, ubrania rozwieszone na dworze wyschną szybciej, niż te suszone w domu. Niestety, biorąc pod uwagę działanie promieni słonecznych, ten sposób suszenia nie jest obojętny dla stanu odzieży. Mogą one bowiem powodować blaknięcie materiału.

Dodatkowo schnące na zewnątrz ubrania pochłaniają otaczające je zapachy. Stąd w okresie zimowym, kiedy powietrze przesiąknięte jest spalinami oraz zanieczyszczeniami opałowymi, lepiej zaniechać takiego sposobu suszenia. Równie złym rozwiązaniem jest wystawianie suszarki z ubraniami na zewnątrz w sytuacji, gdy w pobliżu pali się ognisko.

Suszenie ubrań w domu

Suszenie ubrań na balkonie czy też podwórku nie zawsze jest możliwe. Jednym z rozwiązań jest zakup składanej suszarki, którą można rozstawić w domu. Niestety, takie suszenie jest czasami bardzo czasochłonne i ubrania schną nawet kilka dni w zależności od temperatury i warunków w mieszkaniu.  Wiąże się to z koniecznością czekania a czasami zmianami planów co do wybranego stroju.

Inną opcją praktykowaną zwłaszcza w okresie grzewczym jest rozwieszanie prania na grzejnikach w domu. Ubrania suszone w ten sposób niestety ulegają odkształceniom i tracą swój fason. Poza tym w domu może pojawić się wilgoć, a potem grzyby.

Elektryczna suszarka do ubrań – szybki sposób na suchą odzież

Jednym z najnowszych rozwiązań na suszenie odzieży jest zakup urządzenia do suszenia odzieży. Elektryczna suszarka do ubrań sprawi, że wyschną one szybko i nie będą zbytnio pogniecione. Opcja braku zagnieceń dostępna jest w przypadku suszarek Electrolux, które wyposażone są w program DelicateCare, który gwarantuje odzież suchą i bez niepogniecioną.

Suszarka do ubrań jest idealnym rozwiązaniem w domu, gdzie jest dużo prania np. przy małych dzieciach. Upranych ubrań nie trzeba rozwieszać, sortować i prasować. Wystarczy jedynie włożyć do suszarki i wyjąć gotowe do założenia.

A może pralko-suszarka? 

Czasami suszarka do ubrań wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Jednak istnieją inne urządzenia o podobnym przeznaczeniu. Jednym z nich są pralko – suszarki. Druga opcja jest idealnym rozwiązaniem w przypadku ograniczonej powierzchni w łazience. Pralko – suszarka jest bowiem urządzeniem typu 2 w 1. Takie urządzenia w swej ofercie posiada firma Elektrolux. Dodatkowo pralko – suszarki tej marki dostępne są w wielu rodzajach oraz wymiarach. Urządzenie to nie tylko pierze, ale także i suszy wypraną wcześniej odzież.

Aby podjąć decyzję o wyborze właściwego sprzętu należy wziąć pod uwagę przede wszystkim własne preferencje. Można wspomóc się informacjami z sieci np. Suszarka czy pralko-suszarka – co wybrać? Odpowiedź pod tym linkiem, opiniami znajomych lub doradców w salonach sprzedaży. Czynnikiem, na który w pierwszej kolejności zwracają uwagę kupujący jest cena oraz energooszczędność urządzenia. Czy warto się nimi kierować? Jeśli posiadamy ograniczony budżet to jak najbardziej, niestety za ceną idzie zwykle jakość. I jeśli możemy pozwolić sobie na lepszej jakości sprzęt, to inwestycja ta z pewnością będzie bardziej opłacalna.

Wbrew pozorom, wybór urządzenia suszącego lub susząco – piorącego nie jest aż tak trudny. Każdy rodzaj sprzętu z pewnością pozbawi swojego właściciela nadmiaru domowych obowiązków. Co za tym idzie, czas poświęcony na rozwieszanie i prasowanie pozostanie do dyspozycji użytkownika.

 

Dodaj komentarz