ulga na internet

Co warto wiedzieć o uldze podatkowej na internet?

Wprowadzane niemal każdego roku zmiany przepisów podatkowych wiążą się z reguły z likwidacją istniejących wcześniej ulg i zwolnień, mając na celu uproszczenie systemu naliczania zobowiązań podatkowych, a także zwiększenie dochodów budżetu państwa. W części przypadków zmiany dotyczą jednak tylko niektórych szczegółów związanych z rozliczaniem przysługującego odliczenia. Z taką sytuacją mamy do czynienia w przypadku ulgi na internet.

Jak działa ulga internetowa?

Ulga pozwalająca na odliczenie od podstawy opodatkowania wydatków ponoszonych na dostęp do internetu należy do „najstarszych”, ponieważ wprowadzono ją do systemu podatkowego jeszcze w 2005 roku. Jej celem było spopularyzowania korzystania z sieci i z całą pewnością można powiedzieć, że w pewnym stopniu przyczyniła się do rozwoju usług świadczonych przez rozmaitych operatorów. Ustawodawca doszedł jednak do wniosku, że wcześniejsza formuła nie przystaje już do dzisiejszych realiów, zasady, na jakich można odliczać tego rodzaju wydatki, zostały więc zmienione. Wśród najważniejszych wyróżników ulgi na nowych zasadach znajduje się ograniczenie mówiące, że przysługuje ona wyłącznie w dwóch następujących po sobie latach. Mogą więc z niej skorzystać ci, którzy rozpoczęli odliczanie w zeszłym roku lub uczynią to po raz pierwszy. W pierwszej sytuacji w kolejnym roku ulga nie będzie już mogła być wykorzystana. Limit, jaki wchodzi w grę, wynosi 790 zł odpisywanych od dochodu. W razie wątpliwości związanych z naliczaniem podatków lub korzystaniem z odliczeń najlepszym wyjściem jest skontaktowanie się z biurem księgowym oferującym doradztwo podatkowe. W Katowicach będzie to np. Biuro Rachunkowe Plus.

Jak odliczyć wydatki na internet?

Podstawą odliczenia jest faktura wystawiona na podatnika i wskazująca na wysokość wydatkowanej sumy. W grę wchodzi jednak wyłącznie dostęp do sieci. Nie ma możliwości odliczenia zakupu potrzebnego sprzętu czy montażu okablowania.

Prawidłowe rozliczenia podatków i wykorzystanie przysługujących ulg i zwolnień wymaga skorzystania z usług sprawdzonego biura zajmującego się księgowością. W Katowicach dobrym wyborem okaże się Biuro Rachunkowe Plus, obsługujące podatników indywidualnych, a także małe, średnie i duże firmy, oferując nie tylko obsługę podatków, ale też kadr i płac.

Dodaj komentarz