odblaski

Jakie elementy odzieży występują w formach odblaskowych?

Elementy odblaskowe zwiększają bezpieczeństwo po zmroku w wielu miejscach, gdzie widoczność jest znacznie utrudniona. Kamizelki odblaskowe to nie jedyne produkty, które pozwolą być widocznym z odległości nawet kilkudziesięciu metrów. Jakie pozostałe elementy odzieży mogą występować w formie odblaskowej?

Kamizelki odblaskowe dla dorosłych i dzieci

Z odzieżą odblaskową najczęściej kojarzą się kamizelki, po które chętnie sięgają rowerzyści, piesi i biegacze. Warto pamiętać, że do ich noszenia są zobowiązani pracownicy budowlani, funkcjonariusze kierujący ruchem drogowym, a także operatorzy wózków widłowych i pozostałych ciężkich maszyn. Aby przestrzegać przepisów BHP, należy zakładać kamizelki odblaskowe w trakcie pracy w magazynach wysokiego składowania. Warto je zawsze mieć również w samochodzie – na wypadek niespodziewanego zdarzenia czy wypadku. Na rynku pojawiły się również kamizelki odblaskowe zaprojektowane z myślą o najmłodszych uczestnikach ruchu drogowego.

Czapki odblaskowe – bezpieczeństwo na drodze

Nie tylko kamizelki występują w formie odblaskowej. Na uwagę zasługują specjalne czapki, które za dnia chronią przed słońcem, a po zmroku zwiększają widoczność na drodze. To uniwersalne rozwiązanie, z którego mogą skorzystać zarówno dorośli, jak i młodsi uczestnicy ruchu drogowego. Specjalna taśma została zamocowana na daszku, również guzik występuje w formie odblaskowej, co jest gwarancją stuprocentowego bezpieczeństwa w każdych warunkach. Czołowi producenci odblasków projektują czapki w różnych opcjach kolorystycznych, oferując także możliwość wykonania nadruków techniką sublimacji, sitodruku lub flex.

Odzież odblaskowa – kiedy jest konieczna?

Kamizelki, podobnie jak inne elementy odzieży w formie odblaskowej, znacznie podnoszą bezpieczeństwo w miejscu pracy, a także w obszarach, po których często poruszają się pojazdy. Odzież odblaskowa sprawia, że osoba w nią wyposażona staje się widoczna z dużej odległości. Kamizelki są obowiązkowe w trakcie prowadzenia robót niedaleko torowiska – korzystają z nich wszyscy pracownicy przeprowadzający konserwację torów i innych elementów infrastruktury. Z tej odzieży muszą korzystać również osoby obsługujące zakładowy system transportu bliskiego, czyli miejsce, gdzie poruszają się ładowarki i wózki widłowe.

Dodaj komentarz