perfumy meskie

Perfumy męskie – od czego zależy ich trwałość?

Trwałość zapachu to jedno z głównych kryteriów, którymi kierujemy się przy wyborze perfum. Zanim dokonamy zakupu warto być świadomym, od czego zależy, że jedne perfumy są wyczuwalne dłużej, a drugie krócej. Co możemy dodatkowo zrobić, by zwiększyć trwałość zapachu? Podpowiadamy.

Od czego zależy trwałość perfum?

Na trwałość zapachu składa się kilka czynników. Najważniejszym z nich jest zawartość olejków eterycznych. Im dane perfumy zawierają ich więcej, tym dłużej możemy cieszyć się intensywnym zapachem. Nie bez znaczenia jest także pH skóry oraz stopień jej nawilżenia. Na skórze suchej zapach będzie utrzymywał się krócej niż na skórze nawilżonej. Te wszystkie czynniki należy brać pod uwagę nabywając perfumy męskie.

Duży wpływ na długość utrzymywania się zapachu ma także pora roku i temperatura. Szczególne znaczenie ma tutaj wilgotność. W warunkach zimna i niskiej wilgotności zapach nie będzie roznosił się intensywnie. Bardzo wyczuwalny będzie on z kolei podczas ciepłych dni o wysokiej wilgotności. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak bardzo warunki atmosferyczne wpływają na trwałość perfum. Wysokiej jakości trwałe perfumy męskie można nabyć poprzez stronę perfumypremium.pl.

Jak zwiększyć trwałość perfum?

Wiedząc, że zapach utrzymuje się dłużej na dobrze nawilżonej skórze warto zadbać o tę kwestię. Najlepszym rozwiązaniem byłoby częste stosowanie kremów oraz balsamów. Istnieje jednak prostszy sposób. W miejscu, na które nakładamy perfumy warto wcześniej rozsmarować nieco wazeliny. Doskonale natłuści ona skórę, a połączenie właściwości olejku z perfumami zapewni intensywniejszy i trwalszy zapach.

Warto również wiedzieć, że zapach uwalnia się pod wpływem ciepła. Jak ten fakt wykorzystać? Należy zwrócić uwagę, na jakie miejsca na ciele nakładamy perfumy. Największą trwałość i intensywność zapachu można uzyskać spryskując miejsca pulsujące, te, przez które przepływa krew. Właśnie z tego powodu najlepiej jest stosować perfumy na szyję, skronie, nadgarstki, czy zgięcia łokci.

Dodaj komentarz