jacht czy lodz

Różnice między czarterem łodzi i jachtu

Wakacje można spędzać na różne sposoby. Jednym z nich jest wyruszenie w dłuższy bądź krótszy rejs po wybranym akwenie wodnym. Jako środek transportu w trakcie takiej wyprawy może posłużyć odpowiednio dobrany jacht albo łódź. Obecnie wielu turystów spragnionych przeżycia morskiej przygody decyduje się na czarter jednej ze wspomnianych jednostek pływających. Sprawdź koniecznie, jakie są różnice między czarterowaniem łodzi i jachtów.

Wynajem łodzi – jak to wygląda w praktyce?

Na wynajem łodzi najczęściej decydują się osoby, które lubią spędzać wolny czas na żeglowaniu, ale nie mają wystarczających środków na zakup własnej jednostki pływającej. Użyczane przez prywatnych właścicieli lub podmioty gospodarcze łódki systematycznie przechodzą szczegółowe badania techniczne. Dodatkowo wyposażone są w niezbędne środki niebezpieczeństwa oraz sprzęt umożliwiający sprawne sterowanie małym statkiem wodnym. Firmy oferujące czarter łodzi na Pomorzu, takie jak AQUACZARTER.PL, udostępniają zainteresowanym klientom opcję wynajęcia łodzi zaopatrzonej w bardziej niestandardowe wyposażenie. Można także skorzystać z indywidualnych konsultacji z właścicielem przed wyruszeniem na rejs po danym akwenie.

Czarterowanie jachtów – ogólne zasady

Czarter jachtów to idealna opcja dla tych osób, którym zależy na doskonaleniu własnych umiejętności żeglarskich. W zależności od indywidualnych preferencji miłośnicy rejsów jednostkami pływającymi mają do wyboru czartery bez załogi albo z załogą. W tym pierwszym przypadku turystom podejmującym się samodzielnego nawigowania małym statkiem wodnym zazwyczaj udostępnia się łodzie motorowe, jachty żaglowe albo katamarany. Jeśli dana jednostka pływająca ma długość powyżej 7,5 m lub jest napędzana silnikiem o mocy powyżej 10 kW, od najemcy oczekuje się dysponowania odpowiednimi uprawnieniami żeglarskimi. Wynajem jachtów na Żuławach w ramach usługi czarteru bez załogi daje klientom pełną swobodę wyboru lokalizacji oraz czasu trwania rejsu. Czarter z załogą to najlepsze rozwiązanie dla osób, które nie umieją sterować jachtami. Pełną obsługą jednostki pływającej oraz ewentualnymi naprawami zajmuje się licencjonowany kapitan. Uczestnicy rejsów mogą natomiast w pełni cieszyć się urokami podróży bez zwracania uwagi na kwestie techniczne.

Dodaj komentarz